معرفی مجموعه قنداقلید

۵۷ year and ۴ month and ۷ day

از اولین روز کاری ما می‌گذرد!

تولید سالانه شکر در جهان بطور متوسط 170 میلیون تن می باشد، که حدود  20 درصد آن، از چغندر قند استحصال می شود و کشور عزیزمان ایران، رتبه دوازدهم در تولید چغندر قند جهان را دارا می باشد. مجموعه قند اقلید با دارا بودن ظرفیت دریافت 4000 تن چغندر در شبانه روز بخش عظیمی از تولید شکر کشور را به عهده دارد.

برخی برنامه های توسعه ای شرکت 

کارخانه قند اقلید به منظور توسعه بیشتر و ادامه حرکت رو به رشد خود اقدام به طراحی برنامه‌های توسعه‌ای در زمینه‌های گوناگون نموده است .اتصال کارخانه به شبکه ریلی کشور

 به منظور بالا بردن سرعت انتقال مواد اولیه به کارخانه و محصولات تولیدی به بازار مصرف و همچنین کاهش بهای تمام شده­ی محصولات ،کارخانه قند اقلید در نظر دارد خط ریل راه آهن مختص به خود را از ایستگاه شهرستان اقلید تا داخل کارخانه ادامه دهد و با استفاده از ظرفیت ناوگان ریلی گامی موثر در جهت بهبود زنجیره تامین بردارد.

 افزایش ظرفیت تولید

 جهت بهره وری هرچه بیشتر، مدیران کارخانه در نظر دارند تا ظرفیت تولیدی کارخانه را از 1800 تن به 4000 تن در روز ارتقا دهند که در این رابطه اقدامات لازم جهت طراحی و ارتقای خط تولید در حال انجام است .

احداث انبارها و سیلوهای جدید

با توجه به برنامه‌های شرکت جهت افزایش ظرفیت تولید، احداث انبارها و سیلوهای جدید و مدرن برای نگهداری بهینه و بلندمدت مواد اولیه و محصولات تولیدی اجتناب ناپذیر است.


تولید محصولات جدید

از آنجا که ذائقه مصرف کنندگان هر روز در حال ارتقا و تغییر است واحد تحقیقات و توسعه بازار در کارخانه قند اقلید به صورت مداوم در حال ارزیابی و تحلیل اطلاعات بازار و طراحی محصولات جدید مورد نیازمصرف کنندگان می­باشد و در این میان برنامه هایی مثل تولید شکر قهوه ای با ویژگی های خاص و تولید در بسته بندی های متنوع و اوزان گوناگون از  اولویت‌های توسعه محصولات کارخانه می­ باشد.
ایجاد خطوط تولیدی جدید

 با توجه به نیاز بازار شرکت در نظر دارد با استفاده از ملاس و تفاله چغندر قند استحصال شده از فرآیند تولید خود، محصولات جانبی  متعددی مانند خوراک دام، الکل و ... را تولید نماید.